Занев и Амкар изпуснаха пряк конкурент (видео)

Отборите на Амкар и Терек завършиха 1:1 в среща от 21-ия кръг на руското първенство. Роланд Гиголаев откри за домакините от Перм още в 9-ата минута, но в 31-ата Магомед Митришев изравни. Този резултат запази разликата между двата тима от една точка в полза на Амкар, който е 6-ти в класирането. Терек е 7-ми и все още няма победа през пролетта, но продължава да се надява, че ще се пребори за участие в Лига Европа.

След шокиращата загуба от Том (Томск) преди паузата за националните отбори, Амкар искаше да навакса пропуснатите точки срещу съперник, който по традиция не се представя добре като гост. Още в началото Михаил Костюков центрира от десния фланг и Гиголаев с глава простреля Евгений Городов. Отборът на Петър Занев, който и днес изведе с капитанската лента "червено-черните", пропиля още две положения до средата на плувремето, а в 31-ата минута ефекетно попадение на Митришев върна гостите в мача.

След почивката натискът на Амкар бе по-скоро хаотичен и двубоят логично завърши без победител. В следващия кръг отборът на Гаджи Гаджиев гостува на Криля Советов, а Терек е домакин на Арсенал (Тула).