Куп пропуски и ужасяваща дузпа в дербито на Южния бряг

Саутхамптън и Борнемут не успяха да излъчат победител в дербито на Южния бряг, завършвайки 0:0 на "Сейнт Мери". "Светците" доминираха през първата част, но след почивката по-чистите положения бяха за "черешките". Кулминационният момент бе пропусната дузпа от Хари Артър 13 минути преди края.

1/4 час след началото гол на Родригес бе отменен заради засада, а в 38-ата минута удар на Тадич срещна гредата. В самия край на частта Боруц спаси много опасен изстрел на Родригес. Най-доброто положение за гостите бе в 33-ата минута, когато след корнер пред вратата на Саутхамптън Дейвис изчисти от голлинията.

В 62-рата минута Афобе получи страхотна възможност да изведе гостите напред, след като излезе сам срещу Форстър, но стреля на сантиметри встрани. Веднага след това Уорд-Праус пропусна също толкова чиста възможност, след като и той не успя да намери опразнения ъгъл на отсрещната врата. В 70-ата минута и Шейн Лонг не стреля точно, излязъл очи в очи с Боруц.

Две минути след това шут на Смит срещна страничната греда на вратата на Форстър.

В 78-ата минута гостите получиха много спорна дузпа, която обаче бе изпълнена по ужасяващ начин от Хари Артър, който стреля високо над вратата, след като чимът на опорния му крак поддаде.

Саутхамптън и Борнемут заемат 10-о и 11-о място във временното класиране, като двата отбора имат по 34 точки.