Етър спря серията на Локо (Сф) (видео)

Отборът на Етър спря победния пролетен ход на Локомотив (София). През 1000 зрители на стадион "Ивайло", домакините спечелиха с 3:1 в мач от 22-ия кръг. Двата отбора направиха здрав и качествен мач, който не отстъпва по нищо на елита. Още в 7-ата минута Цветомир Тодоров отправи опасен удар, спасен от вратаря на гостите. "Червено-черните" отговориха с изстрел на Илия Димитров над напречната греда. С красив гол в 37-ата минута Цветомир Тодоров изведе "болярите" напред. Нападателят направи рейд по десния фланг, завършил с прецизен удар под плонжа на Александър Любенов за 1:0. До почивката диагонален удар на Александров от гостите бе отразен вещо от Акалски.

Домакините нанесоха втория си решаващ удар в 52-ата минута. Стоянов центрира отляво и Джихат Кямил стреля, а отбитата от вратаря топка бе до вкарана от защитника Симеон Иванов за 2:0. Два удара на Димо Атанасов минаха покрай гредите, а за "железничарите" шут на Пеев бе отразен, а Никола Иванов отдалеч прати топката до гредата.

Резултатът стана класически в 68-ата минута, когато Иван Стоянов бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която самият Стоянов с удар в левия ъгъл превърна в 3:0. Малко след това след негово центриране от корнер Станислав Генчев отправи красив топовен удар от воле, който простря застанал на голлинията защитник, но реферът прецени, че топката не е преминала голлинията.

Локомотив не се отказа да атакува и стигна до почетен гол, дело на Емил Виячки с глава след центриране отдясно. Седем минути преди края за втори жълт картон съдията Неделчо Гаджалов отстрани Димо Атанасов, но въпреки че доигра мача с човек по-малко. Етър можеше да стигне и до четвърти гол в последните секунди.

Лидерът остана с 45 точки, докато гостите след първата загуба на Явор Вълчинов останаха на седмо място с 31 точки.

1 април 2017, събота, 17:00 ч / XXII кръг:
Царско село 2015 (София) - Банско (Банско) 4:0
Ботев (Гълъбово) - Септември (София) 0:5
Ботев (Враца) - Поморие (Поморие) 2:1
Етър ВТ (Велико Търново) - Локомотив 1929 (София) 3:1
Созопол (Созопол) - Левски (Карлово)  4:0

2 април 2017, неделя, 17:00 ч / XXII кръг:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Оборище (Панагюрище)
ЦСКА II (София) - Спартак Плевен (Плевен)

3 април 2017, понеделник, 17:00 ч / XXII кръг: