Ботев (Враца) удари Поморие (видео)

Срещата от 22-ия кръг между Ботев (Враца) и гостите от ОФК Поморие започна както се казва - с гол от съблекалнята. Домакините ликуваха след грешка в защитата на гостите. От нея се възползва халфа Иван Иванов. Въпреки това, поморийци достигнаха до две много чисти положения за гол, пропилени от Ахмед Ахмедов. Трудното за гостите настъпи в 27-ата минута, когато от игра бе отстранен Станислав Дрянов и трябваше да завършат срещата с човек по-малко.

През второто полувреме отборът на Поморие пробва да търси обрат в резултата, но втора груба грешка в защитата позволи на домакините да поведат с 2:0, точен за домакините бе Илия Карапетров в 56-ата минута. Футболистите на Малин Орачев обаче не спряха да търсят по-добър изход, като в 76-ата минута Христо Лемперов се разписа.

В оставащите минути гостите се изнесоха тотално пред вратата на врачани, но нов гол не бе отбелязан и срещата завърши при резултат 2:1.