Гълъбинов с осма асистенция за сезона

Нападателят на Новара Андрей Гълъбинов записа поредни 90 минути за своя тим в домакинството на Тернана от 33-ия кръг на Серия "Б". Националът на България отново водеше атаката, като не успя да се разпише, но асистира за попадението на своя тим, който сензационно отстъпи с 1:2 от последния в класирането. Таранът асистира на Калдерони в 78-ата минута, но два гола на Паломби в 54-ата и 84-ата минута донесоха победата на тима от Умбрия. Головото подаване за Гълъбинов бе под номер 8 в първенство, като той е сред лидерите по този показател. Българинът има и десет гола.

Успехът измъкна бившия тим на Валери Божинов от последното място в класирането, като има вече 32 точки, докато Новара остана на десето място с 46 точки.