Хамбургер измъкна трите точки срещу Кьолн след късен гол (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ постигна домакински успех с 2:1 над гостуващия Кьолн в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Головете за победителите отбелязаха Николай Мюлер (13) и Люис Холтби (90), а попадението за загубилия тим беше дело на Милош Йоич (25).

Мачът започна с домакински натиск, който даде резултат в 13-ата минута. Тогава Боби Ууд получи топката, проби в наказателното поле и падна, но кълбото стигна до Николай Мюлер, който опъна мрежата за 1:0. Това беше гол номер 2900 за Шпорт Ферайн в Бундеслигата. "Козлите" се активизираха и още с първата си по-добра атака стигнаха до изравняване. Това се случи в 25-ата минута, когато Кристиан Клеменс центрира по страхотен начин, за да може Милош Йоич да засече топката с глава за 1:1.

Малко след това Кириакос Пападопулос се извиси при изпълнение на корнер и стреля в рамките на вратата, но Тимо Хорн изби в ъглов удар. В 39-ата Мюлер можеше да отбележи второто си попадение в мача след грешка в защитата на гостите, но останал очи в очи с вратаря им шутира в аут.

През цялата втора част не се случи нищо интересно. Вместо това, играта значително загрубя. От това пострадаха голмайсторът Николай Мюлер и Гидиън Юнг от състава на домакините, които бяха заменени още преди да са изтекли 10 минути от второто полувреме. От друга страна, защитата на Хамбургер успя напълно да изолира звездата на гостите Антони Модест.

Въпреки липсата на положения за гол, стигнаха до победата в даденото от съдията продължение. При една от последните атаки в мача, довела до няколко удара и неуспешни изчиствания, топката се озова в Люис Холтби, който с воле оформи крайното 2:1.

След този успех Хамбургер е на 13-ата позиция с 30 точки, а Кьолн остава на 6-ото място с 37 пункта.