Намери се кой да спре Челси на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси допусна изключително изненадваща загуба с 1:2 от Кристъл Палас насред "Стамфорд Бридж", което даде възможност на Тотнъм да се доближи на седем точки зад лидера. "Сините" поведоха с гол на Сеск Фабрегас (5'), но до 11-ата минута "орлите" направиха пълен обрат след голове на Уилфред Заха (9') и Кристиан Бентеке (11') и нанесоха първа загуба на Челси в последните 14 мача на отбора на "Стамфорд Бридж".

Еден Азар започна като титуляр. Сеск Фабрегас и Педро Родригес също стартираха за домакините, но Виктор Моузес пропусна двубоя. Сам Алърдайс заложи на същия състав, който победи Уотфорд в предишния кръг. На върха на атаката на "орлите" бе Кристиан Бентеке.

Двубоят започна много добре за домакините, които още в петата минута поведоха. Атаката подхвана Фабрегас, който след това се придвижи на скорост и стигна до наказателното поле, за да засече центриране по земя на Азар отляво. В следващите минути обаче се случи нещо необичайно. Заха изравни, след като получи на границата на наказателното поле, обърна се, напредна и стреля между тримата бранители, пращайки топката в ъгъла. Две минути след това Бентеке проби през центъра, направи двойно със Заха, след което задържа, изчака реакцията на Куртоа и го прехвърли технично. Това бе пети гол за белгиеца в последните му осем шампионатни мача срещу Челси.

В 15-ата минута "сините" можеха да получат дузпа, след като удар на Педро срещна ръката на Таунзенд. Сигнал обаче на последва. Последва много сериозен натиск на Челси, но Хенеси спаси удари на Коща, Матич и Азар. Алонсо също пропусна добра ситуация. Така, Челси не успя да изравни резултата до почивката.

Десет минути след подновяването на играта Хенеси отново спаси вратата си след удар отблизо на Коща. Малко след това Скот Дан блокира нов опасен изстрел на испанеца. В същия момент бранителят на Кристъл Палас получи контузия и бе изнесен на носилка.

В 61-вата минута Заха пропусна златна възможност да вкара трети гол за гостите, след като излезе сам срещу Куртоа и стреля по диагонала, но стражът на Челси отклони топката с крак и спаси вратата си. 1/4 час преди края Диего Коща пропусна нова добра ситуация, след като засече с глава отблизо, но прати топката встрани от вратата. В следващите минути Сако на два пъти се отличи с решителни намеси пред голлинията.

В добавеното време Заха пропусна още една чудесна възможност за Кристъл Палас.

Челси има 69 точки - седем пред Тотнъм. Третата позиция в момента е за Ливърпул. Мърсисайдци изостават на десет пункта зад лидера, но са и с мач повече. За Кростъл Палас това бе четвърта поредна победа в Премиър лийг. "Орлите" са на 16-о място, на четири точки над зоната на изпадащите.