Еспаньол се справи с Бетис (видео)

В първа среща от 29-ия кръг на Ла Лига Еспаньол победи гостуващия Бетис с 2:1. "Папагалчетата" стигнаха до успеха с късни голове на Хави Фуего и Хосе Антонио Рейес. Малко перди това Рубен Кастро бе извел напред гостите от Севиля от дузпа.

През първото полувреме Бетис беше по-добрият отбор и само късметът попречи на севилци да вземат аванс. Заслуга за това има и вратарят на домакините Диего Лопес, който се отличи с няколко блестящи спасявания. Неговият колега Антонио Адан също се прояви в две ситуации.

След почивката ролите се смениха и Еспаньол нападаше повече. В 78-ата минута обаче футболист на Бетис беше фаулиран в наказателното поле и опитният Рубен Кастро реализира дузпата. В 87-ата обаче Хави Фуего изравни след кратко разбъркване, а в края на мача брилянтен шут на Рейес донесе победата на домакините.