Хърватия пречупи Украйна пред погледа на Моуриньо (видео)

Хърватия направи нова голяма крачка към класиране на Мондиал 2018. "Шахматистите" надвиха с 1:0 Украйна и се укрепиха на върха в група "I" с 13 точки - 3 повече от втория Исландия. Никола Калинич в 38-ата минута отбеляза единствения гол в мача. След тази загуба украинците останаха трети в подреждането с 8 точки, колкото има и Турция.

Хърватският селекционер Анте Чачич заложи на познат титулярен състав. Атаката се водеше от Никола Калинич, а зад него действаха Марио Манджукич, Иван Ракитич и Марсело Брозович. Лука Модрич и Милан Бадел оформиха двойката вътрешни халфове. заради контузии отсъстваха Ведран Чорлука и Шиме Върсалко, а Иван Перишич беше наказан.
Андрий Шевченко разчиташе в предни позиции на Артьом Кравец, подкрепян от бързите Андрий Ярмоленко и Йевген Коноплянка.

На трибуните на препълнения "Максимир" беше и самият Жозе Моуриньо. Според британските медии, мениджърът на Манчестър Юнайтед е пристигнал в Загреб, за да наблюдава Брозович, който е трансферна цел на тима от "Олд Трафорд".

Домакините стартираха силно и Манджукич пропиля добра възможност да открие резултата, останал очи в очи с Пятов. Малко след това и Калинич се размина с гола, а украинците бяха видимо стъписани. В средата на полувремето Ярмоленко напомни за себе си със силен изстрел, спасен от Даниел Субашич. Натискът на "шахматистите" даде резултат в 37-ата минута, когато Калинич беше точен за 1:0. Голмайсторът на Фиорентина завърши добра комбинация между Модрич и Ракитич с удар, който не остави шансове на Пятов.

След почивката хърватите продължиха да контролират мача, а Манджукич и Калинич пропуснаха положения за 2:0. В 78-ата минута обаче Украйна можеше да изравни, ако не беше блестящата намеса на Субашич след изстрел на Коноплянка. В края на мача гостите оказаха доста сериозен антиск, но така и не успяха да се доберат до попадение.

ХЪРВАТИЯ - УКРАЙНА 1:0 (1:0)
1:0 Н. Калинич (38)