Успехи с Renault Clio във втория кръг от дисциплината Endurance Sprint

В неделния ден на писта "Дракон", намираща се край село Калояново, се проведе втори кръг от дисциплината Endurance Sprint, която е част от Българския шампионат за издръжливост. Организаторите решиха да не се провеждат свободни тренировки, както предния ден, а направо да се премине към 20-минутна квалификационната сесия. След нея състезателите имаха малка почивка и след това се впуснаха в състезанието.

Във втория кръг най-много участници имаше при туристическите автомобили с двигатели до 2000 куб.см. В този клас най-много обиколки за състезанието успяха да направят от отбора на "Косе Босе" с автомобил Renault Clio. Двамата пилоти успяха да навъртят общо 44 обиколки. На второ място, също с Renault Clio се класира отбора на "Боила Автомоторспорт" с обиколка по-малко, а трети в класирането остана отбора на Astra Sprint с Opel Astra.

В нововъведения клас на туристически автомобили до 1600 куб.см. за второ поредно състезание на първо място завърши отбора на АСК "Ефко" с автомобил Peugeot 106.

Отбора на Лотус София Моторспорт успя да вземе участие във втория кръг на надпреварата и зае първото място в класа на състезателните автомобили с двигатели до 2000 куб.см.

При състезателните автомобили с двигатели до 1.6 л най-много обиколки навъртя отбора на Ник Тийм, състезаващ се с автомобил Citroen Saxo.

Организаторите на Vivacom Bulgarian Endurance Championship предвиждат следващия кръг от надпреварата да е на 13-14 май на пистата "Моторпарк Румъния", която се намира в северната ни съседка, но състезанието все още не е потвърдено.