Синът на Патрик Клуйверт с първи гол за Аякс (видео)

Синът на Патрик Клуйверт - Джъстин, отбеляза първия си гол за първия тим на Аякс. Това се случи при равенството на клуба от Амстердам 1:1 с домакините от Екселсиор в среща от 27-ия кръг на холандското първенство. 17-годишният Джъстин Клуйверт бе точен в 32-ата минута, шест минути след кото съотборникът му Кени Тете си бе вкарал автогол, за да даде аванс на Екселсиор в резултата. Синът на легендата на Аякс нямаше как да сбърка, след като бе оставен сам от отбраната на Екселсиор пред вратата на домакините и почти от голлинията просто подложи крак след подаване отляво.

Аякс е втори в класирането на Ередивизи с 63 точки. Лидерът Фейенорд победи с 2:1 като гост Хееренвеен и увеличи аванса си на върха пред Аякс на 6 точки. Третият ПСВ Айндховен е само на 2 точки зад Аякс, а Екселсиор се намира на 15-а позиция и основната цел на тима до края на сезона ще е да запази мястото си в холандския елит.

Мачовете от холандското първенство може да гледате в каналите на "Мтел Спорт".