Аспас реши дербито на Галисия (видео)

Отборът на Селта пречупи като гост с 1:0 Депортиво Ла Коруня в дербито на Галисия от 28-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас вкара единственото попадение на "Риасор" в 74-ата минута. След успеха момчетата на Едуардо Берицо стоят стабилно в средата на таблицата. Играчите на Пепе Мел се опомниха след триумфа над Барселона и продължават битката си за оцеляване.

През първата част беше доста скучно на "Риасор". В седмата минута Джон Гуидети получи топката в наказателното поле и при опита си да стреля изрита крака на Селсо Борхес. Съдията назначи нарушение в атака, а шведският нападател се контузи и беше изваден от игра. При ответната акция публиката поиска дузпа след падане на Бруно Гама в спор за висока топка - съдията Мартинес Мунуера не уважи претенциите. Друго по-интересно положение се появи в 38-ата минута, когато Херман Лукс напусна наказателното поле и не сполучи при опита си за пресинг на тъча. В крайна сметка гостите от Виго не стигнаха до удар.

Второто полувреме започна с чисто положение пред Депор. Секунди след почивката Факундо Ронкалия сбърка и позволи на Селсо Борхес да изскочи сам срещу Серхио Алварес - вратарят спечели битката. В 64-ата Хуанфран шутира прекалено високо. В 74-ата гостите от "Балаидос" откриха резултата. Клаудио Бовю центрира отдясно, а Яго Аспас изпревари Раул Албентоса и чукна топката в мрежата - 0:1. До края момчетата на Пепе Мел не успяха да се съвземат за отговор и загубиха.