Болоня се разправи с Киево след страхотно второ полувреме (видео)

Тимът на Болоня надигра с 4:1 у дома Киево в мач от 29-ия кръг на Серия "А". Гостите от Верона първи реализираха попадение, дело на Лукас Кастро с удар отблизо в 40-ата минута. През втората част обаче футболистите на Роберто Донадони отбелязаха четири гола, с които се пребориха за трите точки. Първо Симоне Верди опъна мрежата зад Стефано Сорентино след асистенция на Ладислав Крейчи в 61-ата минута, а в 72-ата Блерим Джемайли изведе своите напред с удар с глава след центриране на резервата Федерико Ди Франческо. В последната минута Джемайли вкара още един гол, след като се озова очи в очи със Сорентино, а Ди Франческо в третата минута на добавеното време оформи крайния резултат с удар от границата на вратарското поле.

Болоня заема 12-о място в класирането с 34 точки, докато "летащите магаренца" от Верона са 11-и с 38 точки.