Победа номер 600 за Манчестър Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед стана първият отбор, записал 600 победи във Висшата лига. "Червените дяволи" спечелиха с 3:1 гостуването си на закъсалия Мидълзбро и се изкачи на пето място в класирането. Отборът на Жозе Моуриньо водеше на почивката след гол на Фелаини, а Джеси Лингард направи 0:2 в 62-ата минута. Влезлият като резерва Руди Гестед върна надеждите на домакините 13 минути преди края, но в заключителните секунди грешка на Виктор Валдес позволи на Антонио Валенсия да се разпише и да оформи крайното 1:3.

Юнайтед продължи серията си от поредни срещи без загуба в шампионата, която вече е 18 мача, въпреки че беше без наказаните Златан Ибрахимович и Андер Ерера, както и без контузения Пол Погба. Мидълзбро пък продължи да е в изключително тежка ситуация, като смяната на мениджъра не промени нещата. Отборът е без победа в 11 поредни двубоя от Висшата лига, като днес отбеляза едва третия си гол от началото на годината в 9 мача. Боро е на предпоследното място с 22 точки и след всеки кръг се доближава все повече до изпадане.

Под ръководството на временния мениджър Стив Агню Мидълзбро започна мотивирано. "Червените дяволи" обаче бързо показаха качествата си. Лингард изведе великолепно Рашфорд в седмата минута, но ударът на нападателя бе спасен отлично от Виктор Валдес. Малко по-късно Гастон Рамирес отправи силен диагонален удар, като този път Давид Де Хеа демонстрира качествата си.

Тимът на Моуриньо започна постепенно сериозно да доминира и да създава положения. В 24-ата минута Мата навлезе в наказателното поле и намери Рашфорд в близост до вратата на домакините. Английският национал не успя да прати топката в мрежата от страхотно положение, а Валдес отново се намеси блестящо. Испанският вратар се справи и с добавката на Валенсия.

Еквадорското крило на Юнайтед направи няколко отлични пробиви, но защитата със сетни сили успя да се справи и да избие топката. Превъзходството на гостите даде резултат след половин час игра. Тогава центриране на Ашли Йънг бе завършено от Фелаини след удар с глава и "червените дяволи" поведоха. Това е първи гол за белгиеца във Висшата лига от декември 2015 г.

Боро опита да отговори и стигна до удар с глава на Негредо, минал встрани от вратата. Домакините изнесоха играта и започнаха по-често да стигат до наказателното поле на съперника, но липсваше точност при последното подаване.

След почивката Мидълзбро имаше желание да промени нещата, но нямаше много идеи как да направи това. Тимът на Моуриньо се бе прибрал и разчиташе на контраатаки и се възползва от повечето пространства. В 62-ата минута Джеси Лингард взе топката от собственото наказателно поле, преодоля голяма дистанция и със страхотен удар не остави шансове на Валдес за 0:2.

Временният мениджър на Боро Стив Агню направи промени и пусна в игра Адама Траоре, който озвежи играта, и Руди Гастед с идея за повече центрирания. Това даде резултат и в 77-ата минута се стигна до гол. След поредното центриране защитата на Юнайтед не успя да се ориентира, Смолинг не съумя да изчисти и топката се озова на крака на Гастед, а нападателят я прати покрай Де Хеа.

В последните минути Мидълзбро натисна, а "червените дяволи" съвсем се прибраха, пазейки аванса си. Домакините обаче не стигнаха до реални голови положения, а в самия край допуснаха нов гол. Върната топка към Виктор Валдес се оказа прекалено сложна за вратаря. Испанецът се опита да изрита кълбото, но се подхлъзна и предостави топката на Валенсия пред опразнената врата.