Дебютен гол-красавец носи победа на Милан (видео + галерия)

Италианският гранд Милан победи с 1:0 на Дженоа в късния мач от програмата на 29-ия кръг в Серия А. Успехът дойде след страхотен гол на Матиас Фернадес в 34-ата минута, като това беше първо попадение за чилиеца за "росонелите".

Така Милан остана в битката за място в евротурнирите, като събра 53 точки и измести Аталанта от шестото място. Съперникът им е пък остана 16-и с 29. В предишния кръг "росонерите" записаха противоречива загуба от шампиона Ювентус с 1:2 в Торино, но успяха да се съвземат и да се върнат на победния път пред собствена публика.
Милан се отърси от шока на "Ювентус Стейдиъм"
Треньорът Винченцо Монтела имаше големи проблеми с контузени и наказани играчи и от състава му на терена днес отсъстваха поне седем от обичайните титуляри.

Милан излезе с трима бивши играчи на Дженоа - Андреа Бертолачи, Юрай Кучка и Лукас Окампос. Първият обаче се контузи още в първата минута и напусна терена, а мястото му зае Мануел Локатели.
Именно той отправи малко след влизането си първия удар към вратата на гостите, но топката мина встрани.

В 10-ата минута Дженоа беше много близо до откриване на резултата, след като бившият играч на Милан Абел Таарабт стреля от наказателното поле, но Донарума спаси.

В 17-ата минута след хубава комбинация отдясно  Лукас Окампос успя да отправи удар отблизо, но защитникът на Дженоа Ицо изчисти от голлинията.

Само две минути по-късно Деулофеу прекоси цялата половина на Дженоа и успя да прати топката под плонжа на вратаря, но не му достигна малко точност.

Обръчът около вратата на гостите продължи да се затяга и в 22-ата минута отново късметът покри генуезци, след удар на Мати Фернандес от пряк свободен удар.

Постепенно Дженоа заигра по-организирано в отбрана и държеше играчите на Милан далеч от наказателното поле, а "росонерите" се опитваха с продължителни разигравания да стигнат до него. В 30-ата минута Локатели беше изведен отдясно, но топката беше изчистена в корнер.
Логичното се случи в 34-ата минута, когато Мати Фернандес беше изведен отново отдясно на вратата в наказателното поле от Джанлука Лападула и успя перфектно да прехвърли вратаря Ламана и откри. "Росонерите" се успокоиха след гола и намалиха оборотите, за което можеше да си плати скъпо в края, когато Нтчам отправи силен удар извън наказателното поле, но след рикошет топката излезе навън.

Второто полувреме започна привидно спокойно, но в средата му Милан организира няколко вихрени атаки. Първо Матиас Фернандес пропусна да се превърне в абсолотютен герой за своя тим като пропусна отблизо след подаване на Окампос. В 72-ата и самият Окампос пропусна.
Милан продължи да атакува в търсене на втори гол до края на мача, а последната възможност дойде в добавеното време, когато Жерард Деулофеу центрира пред вратата, но Антонели не успя да я засече.
Така Милан спечели с минималното 1:0, което не отговаря на пълната доминация на "росонерите" на терена, които събраха 53 точки и доближиха на 2 градския си съперник Интер,  като дербито помежду им е на 15 април.