Дейверсон първо вкарва, после го изкарва (видео)

Отборът на Алавес пречупи с 1:0 Реал Сосиедад в баски сблъсък от 28-ия кръг на испанското първенство, игран на "Мендисороса". Шоуто тази вечер носеше името на Дейверсон. Нападателят на домакините отбеляза гол в 43-ата минута, а при радостта след попадението тръгна да показва половия си орган на публиката. 25-годишният бразилец беше в основата на всичко най-интересно в двубоя, като след почивката удари и греда. След загубата момчетата на Еусебио се отдалечиха от мечтата си за участие в Шампионската лига.

През първото полувреме гостите от "Аноета" владееха повече топката. Действията се развиваха предимно в средата на терена, а голови положения почти липсваха. В осмата минута Юри Берчиче показа скорост и повратливост на фланга, но сбърка при завършека. В 26-ата Херонимо Руи се намеси и изби в корнер след удар на Оскар Ромеро. В 43-ата виторианци стигнаха до гол след прекрасен рейд на Тео Ернандес. Левият бек навлезе в наказателното поле и отправи полувисока топка, която Дейверсон засече отблизо. При радостта след гола нападателят на Алавес едва не събу изцяло гащите си, предизвиквайки възмущение в социалните мрежи. Това беше първо попадение за южноамериканеца в Лигата от началото на 2017 година.

Второто полувреме стартира с чисто положение за домакините. В 48-ата минута Ману Алехандро Гарсия центрира отляво, Дейверсон стреля точно с глава, но Руи се намеси с вещина. В 58-ата Дейверсон нацели греда след удар с глава при центриране на Виктор Камараса. В 68-ата съдията показа втори жълт картона на Естебан Гранеро заради невъздържана претенция за дузпа. До края Алавес запази преднината си.