Дерменджиев: Само пропуските ни попречиха да спечелим, Хубчев си решава кой да вика

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев прие нормално изненадващото равенството 2:2 в домакинството от 25-ия кръг на Първа лига срещу Дунав (Русе). Специалистът е категоричен, че основната причина затова са множеството пропуски в атака.

"С Дунав правим винаги аткрактивни мачове. Резултатът днес, 2:2, го доказва. Изпуснахме куп положения, но резултатът се гледа във футбола. Пропиляхме много положения и затова резултатът е такъв. Това беше наша грешка. Тимът на Дунав използва нашите грешки и затова се получи такъв резултат. Второто полувреме изравнихме, но пропуснахме после положенията си, които трябваше да вкараме, и щяхме да победим", сподели Дерменджиев.

Треньорът не обвинява защитата за допуснатите голове.

"Защитата? Тези момчета са тук и работят. Разчитам на тези футболисти. Головете са голове, винаги може да се вкара гол. За първите 20-25 минути създадохме 4-5 положения за гол. Със сигурност не е имало подценяване. Просто се наруши организацията на игра, като върху това ще работим.

Имаше момент, когато атакуваме, а топката я искаха четирима наши футбористи. Когато Дунав пресечеше коженото кълбо, четирима оставаха напред и затова викнах да се връщат", коментира най-добрият треньор на България за 2016 година.

"Капитанът Светослав дяков Дяков е аут за три седмици. Марселиньо не е викнат? Има си треньор, той е национален селекционер и избира. Пише си някой си, че не го е бил гледал. Никой не уважаваме, питаме защо е викнал този, а не онзи. Петър Хубчев, който е видял, този е повикал. Така е преценил, трябва да го подкрепяме. Не мога да го коментирам. Александър Василев? Сашко има качествата да се развива, той го познава добре. Хубчев си е определил групата за мача, заяви Дерменджиев. - Сега ще дам почивка на играчите, тъй като играхме много мачове, лагерът в Турция беше напрегнат. А след това ще се съберем след лагера на националите, имаме и румънски национални, тогава вече почваме да мислим за ЦСКА-София. През паузата ще имаме учебна игра".

Лудогорец гони титла и купа.

"Имаме класни играчи, осем месеца играхме сряда-събота. Няма проблем затова, че сме на два фронта. Осем месеца играем така. На девети юни има мач на България, на 10 и 13 играе Румъния. Първи мач за груповата фаза на ШЛ е на 11 юли, ще има много малко пауза.

Новият формат малко затруднява, тъй като имаме 10 мача в плейофите. Именно затова искаме да стигнем по-бързо до първото място, за да мога да дам почивка на играчите", разкри треньорът.