Великов: Владо спаси Лудогорец - с Будинов не се знаеше как ще завършим

Наставникът на Дунав Веселин Великов бе изключително щастлив от точката, която взе неговият отбор като гост на Лудогорец. Срещата в Разград приключи при 2:2, а треньорът на русенци обяви, че орлите са щели дори да загубят мача, ако не са били спасяванията на Владо Стоянов.

"Момчетата видяха, че след първия гол на Лудогорец няма какво да стане. И да паднем с 3-4 гола , няма значение. През второто полувреме ако не бяха две страхотни спасявания на Владо Стоянов, можеше и да победим. Голът в края на полувремето ни даде допълнителен импулс. Спокойни, концентрирани… Ако не бе Владо, можеше да си тръгнем и с трите точки.

Може и да са ни подценили, но нас това не ни интересува. Резултатът е най-важен.

Като вкараха гола, сигурно се успокоиха и заиграха по-лежерно, но нас това не ни интересува", каза Великов, който похвали новото попълнение Карагерен, който вкара второто попадение за своя отбор.

"Щом вкарва голове и дава асистенции, значи се справя по-добре от Огнянов. Будинов ни липсваше в този мач, ако бе той, не се знаеше как ще завършим.

Направихме перфектен мач след първите 15 минути. Мисля, че съдбата е в нашите ръце - не зависим от други отбори.

Поне на 95-96 % сме в Топ 6. Да се надяваме, че ще го запазим. Не знам някой отбор да е взимал точка на Лудогорец като гост. Щастлив съм!", поясни Великов.