Младият Несебър излъга Царско село

Тимът на Несебър записа втора поредна победа на своя стадион. В мач от 21-ия кръг на Втора лига домакините измъкнаха трите точки срещу Царско село с гол в 87-ата минута. "Делфините" спечелиха с 2:1, въпреки че имаха множество проблеми със състава, като трябваше да играят с доста от младите таланти на тима. Даниел Стоянов (3) и Ерай Карадайъ (87) бяха точни за победителите, докато Светослав Диков (84) се разписа за столичани.

Срещата започна отлично за Несебър. Тимът поведе след 180 секунди. Пристигналият от Поморие Стоянов вкара своя първи гол за клуба, след като засече центриране отдясно. Попадението е негово трето за сезона. Играчите на Никола Спасов опитаха веднага да върнат попадението, но удар на Диков бе спрян от Стамен Бояджиев в 6-ата минута.

"Червено-билите" вдигнаха оборотите, но чисти положения липсваха, въпреки че инициативата бе на страната на тима от София. В рамките на няколко минути Николай Кръстев се контузи, а Стоянов пропусна да вкара втория си гол, тъй като реши да подава, вместо за стреля. Кръстев бе изнесен от своите съотборници, което притесни всички от Несебър. На негово място влезе юношата на Левски Карадайъ.

Втората част тимът на Царско село продължи да атакува, но Бояджиев отново спаси, а поради засада бе отменено попадение на гостите. В 81-ата минута резервата Георги Георгиев изпусна да удвои сам срещу Филип Димитров. Това можеше да се окаже фатално за "делфините", тъй като новото попълнение на Царско село Димов вкара своя трети гол в четири мача за клуба. Нападателят засече с глава центриране в 84-ата минута и резултатът стана 1:1. Три минути по-късно Карадайъ се превърна в герой за Несебър. Той бе изведен сам срещу Димитров, като хладнокръвно реализира и донесе победата за своя тим.

Домакините останаха пети с 32 точки, а Царско село с втората си поредна загуба далеч от своя стадион остана с 27 точки на 11-то място.

НЕСЕБЪР - ЦАРСКО СЕЛО 2:1