Дунав шокира Лудогорец на стадиона на българския шампион! (видео)

Отборът на Дунав шокира Лудогорец на стадиона на българския шампион. Двата тима завършиха при резултат 2:2 в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Първото попадение бе дело на Хосе Паломино в 14-ата минута. В 45-ата Бранимир Костадинов върна своя отбор в мача. В 66-ата минута Карагерен покачи на 1:2. В 70-ата Кешеру изравни.

През първата част възпитаниците на Георги Дерменджиев напълно надиграха опонента си и само заради многото пропуски не успяха да решат мача в своя полза. Второто полувреме обаче Дунав се съвзе и оказа сериозна съпротива. Лудогорец пък бе неузнаваемо слаб. Все едно на терена излезе друг тим. Игор Пластун, Хосе Паломино и Александър Василев бяха пълна катастрофа в защита.

Направи впечатление дори, че голяма част от футболистите на Лудогорец избягваха да комбинират с Василев и се обръщаха на другата страна щом го видят. Донякъде това е нормално, тъй като новоизлюпеният национал грешеше всяка топка. Под всякаква критика бе и представянето на вътрешните полузащитници Густаво Кампаняро и Абел Анисе, които трудно изнасяха топката.

Отличен мач направи стражът на Дунав Станислав Антонов, който извади поне 5-6 чисти положения. Разбира се попадението на Кешеру може да тежи на неговата съвест, но като цяло вратарят бе на високо ниво.

Българският шампион създаде положение за гол още в четвъртата минута. Джонатан Кафу влезе в наказателното поле и центрира точно към Густаво Кампаняро, който отправи атрактивен удар, но стражът Антонов изби в корнер.

В осмата минута Лудогорец като по чудо не поведе. След разбъркване в наказателното поле, Клаудио Кешеру стреля от непосредствена близост, но вратарят на гостите Антонов демонстрира завиден рефлекс и запази мрежата си суха.

Натискът на "орлите" не спря дотук. В 11-ата минута Кафу подаде към Кешеру, който направи непростим пропуск. Голмайсторът бе оставен напълно непокрит, но не успя да опъне мрежата.

Логичното се случи в 14-ата минута, когато след асистенция на Кешеру Хосе Паломино вкара отблизо с глава първия си гол в Първа лига.

В 24-ата минута Натанаел пропусна сам срещу вратаря. Тук обаче трябва да отчетем добрата игра на вратаря Станислав Антонов, който затвори добре ъгъла.

В 34-ата минута малко не достигна на Кафу да увеличи аванса на "орлите". Звездата на "зелените" отправи изстрел с глава, като топката мина близо до гредата.

Няколко минути по-късно Васил Шопов бе на крачка да изравни. Това бе единствената опасност до този момент пред вратата на Владислав Стоянов. Играчът на Дунав бе заел добра позиция в близост до вратата на "орлите", но така и не успя да зарадва привържениците на тима от Русе.

Последва бърза атака на Лудогорец, при която Кушеру направи поредния си пропуск. При тази ситуация с отлична намеса отново се отличи стражът на русенци Антонов.

В последната минута на първата част гостите стигнаха до гол. След центриране отляво, Пластун направи несполучлив опит да изчисти. Бранителят чукна топката и тя се удари в тялото на стража Стоятов и попадна в краката на Костадинов. Състезателят на гостите се възползва от подаръка и с плътен удар направи резултата - 1:1.

Попадението даде криле на гостите, които през второто полувреме бяха коренно преобразени. Дунав все по-често поглеждаше към вратата на Стоянов.

В 63-ата минута Кафу пропусна сам срещу вратаря, като намесата на Антонов отново бе на високо ниво.

В 66-ата минута Дунав шокира именития си противник с втори гол. Хубчев центрира отляво и Карагерен вкара красив гол с глава за 1:2.

Радостта на гостите бе твърде кратка. В 70-ата минута Кешеру изравни, като голът падна с помощта на Антонов, тъй като топката мине през ръцете му.

Малко по-късно Хосе Паломино допусна груба грешка и изведе Васил Шопов очи в очи с Владислав Стоянов. Футболистът преодоля стража на българския шампион и шутира, но Пластун се хвърли на шпагат и парира удара.

До края на срещата "зелените" се опитаха да стигнат до пълен обрат, но силите им не стигнаха за нищо повече от 2:2.