ЦСКА тръгна с чиста победа над Тетевен в плейофите (галерия)

Победителят в редовния сезон на волейболната Суперлига на България ЦСКА започна с чиста победа в плейофите на шампионата. Момчетата на треньора Александър Попов биха без особени проблеми Тетевен Волей с 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) в първи мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер в зала "Васил Симов".
ЦСКА - Тетевен
По този начин "червените" поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в понеделник (20 март) от 18,00 часа в Тетевен.
Първият гейм премина под диктовката на "червените", които в крайна сметка го затвориха при 25:19. Гостите от Тетевен стартираха мобилизирано втората част и дълго време поддържаха равновение в резултата. В крайна сметка, обаче, по-голямата класа на армейците си каза думата и геймът прикючи с 25:20 в тяхна полза. В третата част картината бе сходна и тетевенци дори водеха в голяма част преди ЦСКА да обърне резултата и със силна серия в края да спечели с 25:22 и 3:0.
Най-полезни за ЦСКА станаха двамата центрове. Красимир Георгиев реализира 13 точки (4 блока, 2 аса и 88% ефективност в атака), а опитният Христо Цветанов добави още 11 точки (2 блока и 90% ефективност в атака) за победата. За тима на Тетевен центърът Ивайло Великов също завърши с 13 точки.
ЦСКА - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
ЦСКА: Владимир Станков 3, Смилен Мляков 4, Ивайло Стефанов 7, Яни Георгиев 7, Христо Цветанов 11, Красимир Георгиев 13 - Мартин Божилов-либеро (Пламен Шекерджиев 4, Иван Крачев 6)
Старши-треньор: Александър Попов
ТЕТЕВЕН: Радослав Димитров, Емилиян Мирчев 9, Мирослав Братанов 9, Камен Каменов 8, Ивайло Великов 13, Данаил Попов 4 - Антон Василиев-либеро (Илиян Иванов, Пламен Христов 1)
Старши-треньор: Петър Мечкаров.

Статиистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ТЕТЕВЕН 3:0 - ТУК!!!