Монтана тръгна с чиста победа над Марек в плейофите (снимки + видео)

Волейболистите на Монтана започна отлично участието си в плейофите на Суперлигата на България. Момчетата на треньора Даниел Пеев биха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) в първи мач от 1/4-финалните плейофи помежду им, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Младост".

По този начин монтанчани поведоха в плейофната серия с 1-0 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в неделя (19 март) от 17,00 часа в Дупница.

В началото на първия гейм играта вървеше равностойно, но впоследствие домакините от Монтана взеха превес и направиха стабилна преднина. Гостите от Марек постепенно намали разликата, но все пак монтанчани не позволиха да се случи нещо повече - 25:22 и 1:0. Втората част изцяло мина под диктовката на Монтана - убедително 25:18. В третия гейм имаше борба, но в крайна сметка домакините продължиха да доминират - 25:19 и 3:0.

Най-полезен за Монтана бе Мончо Минчев със 17 точки, а капитанът Александър Симеонов добави още 12 точки за победата. За тима на Марек центърът Венцислав Трифонов се отчете с 10 точки.

МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)
МОНТАНА: Златко Кьосев 8, Иван Латунов 6, Александър Симеонов 12, Любомир Агонцев 3, Минчо Минчев 17, Николай Къртев 7 - Добромир Иванов-либеро (Георги Михалев)
Старши-треньор: Даниел Пеев
МАРЕК: Светослав Станков 1, Ангел Велков 7, Венцислав Трифонов 10, Окоелло Дауди 8, Кристофър Макунзи 3, Борислав Апостолов 3 - Христо Колев-либеро Светослав Иванов 5, Константин Нешев 2, Димитър Дулчев 1,  Георги Михайлов-либеро)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)