Божинов герой срещу тима на италианска легенда

Българският нападател Валери Божинов се превърна в герой за своя нов тим Мейджоу Хака. Родният голмайстор донесе първата победа на тима през този сезон в мач от втория кръг на китайската първа лига срещу Улхан Зал на легендата на Наполи и Ювентус Чиро Ферара. Домакините, които играха на осветление за разлика от първата си среща, спечелиха с 2:1, а Божинов асистира за първото попадение, а след това сам вкара победното. Бившият играч на Левски остана на терена до 86-ата минута, като бе изпратен с аплодисментите от новите си фенове.

Той асистира в 4-ата минута на своя бразилски съотборник Джонас, който вкара първия гол за сезона на Мейджоу. Българинът получи подаване отляво, след което стреля мигновено, но топката удари гредата. При добавката коженото кълбо отново попадна в играча с номер 10, който вместо да стреля, подаде на своя колега и той от няколко метра се разписа.

В края на първата част Божинов удвои. Това се случи в 45-ата минута, когато завърши отлична контраатака на своя тим. Атаката започна от Божинов, който изведе съотборник по крилото, а след това засече неговото центриране отляво и прати топката в мрежата от 10 метра.

Това бе дебютното му попадение в китайското първа лига. Нападателят имаше още две възможности да се разпише в мача, но пропусна.

Второто полувреме гостите, които бяха фаворити преди срещата, намалиха в 58-ата минута от дузпа. Точен за тима на Ферара бе бразилецът Марено Марсело, а в минутите след това "оранжевите" натиснаха и търсеха равенството до последните минути, но Божинов и компания удържаха преднината и стигнаха до първите си три точки.

Сега тимът ще има няколко дни почивка, тъй като следващата среща на отбора за първенството е чак на втори април, когато ще има първо гостуване за сезона срещу Хунан Билоус. Тимът на българина стартира сезона миналата седмица с поражение у дома с 0:2 от Далиен Аербин, а Божинов игра 74 минути.