Канзас oчаква Фунтаров и Калифорния Дейвис

Поставеният под №1 в регион “Среден запад” отбор на Канзас очаква Георги Фунтаров и съотборниците му от Калифорния Дейвис в първия кръг на финалния турнир на NCAA. Отборът на българското крило се справи с първата си задача, надигравайки Северна Каролина Сентръл с 67:63, въпреки че играчите на треньора Джим Лес направиха цели 18 грешки.

Класирането за March Madness е първо в историята на училището, което автоматично превръща и победата в такава за архивите, но сега следва по-тежката задача, а именно сблъсък с един от най-добрите отбори в страната. Канзас завърши сезона на първо място в конференция Big 12, но след това отпадна на четвъртфинал в турнира на конференцията, отстъпвайки на Тексас Крисчън.

В редовния сезон Джейхоукс постигнаха 16 победи и само 2 загуби, a в състава на треньора Бил Селф се открояват имената на Джош Джаксън и Франк Мейсън, които са спрягани за бъдещи избори в тазгодишния Драфт и записват средно по 20.8 и 16.4 точки на двубой. В отбора е и украинският талант Святослав Михайлюк.

При победата над Сентръл най-резултатен за Ю Си Дейвис бе Чима Монеке с 18 точки, а Брайнтън Лемар добави 15. 24-годишният Фунтаров изгледа двубоя от пейката и не получи минути.

Двубоят между двата тима е в петък в Тълса.