Септември отново стъпи накриво (галерия)

Доскорошният лидер във Втора лига Септември (София) се размина в трети пореден мач с победата. Столичани стигнаха само до 1:1 с Ботев (Враца) в изтеглен мач 21-ия кръг на първенството в "Драгалевци". По този начин наставникът Христо Арангелов остана без победа начело на клуба, след като замени Николай Митов преди три мача. Петър Тончев в 28-ата минута вкара за 1:0, а Емил Стоев в 35-ата минута изравни.

Арангелов имаше проблеми, тъй като поради наказания липсваха бившите играчи на ЦСКА  Борис Галчев и Николай Цветков-Демона, които гледаха срещата от трибуните. Бившият капитан на "армейците" стори това в компания на Валентин Илиев, който в момента води  ЦСКА 1948.

Септември - Ботев (Враца)Радослав Василев водеше атаката на Септември във второ поредно домакинство. Играчите на столичани търсeха първи успех под ръководството на своя нов старши-треньор, като в 28-ата минута излязоха напред в резултата. Преди това врачани имаха претенции за дузпа. Това се случи след гол с глава на Петър Тончев. Той се разписа след центриране на Асен Чандъров, а попадението бе негово трето за този сезон в първенството.
Септември - Ботев (Враца)Авансът на септемврийци се задържа много кратко, тъй като в 35-ата минута Емил Стоев изравни. Преотстъпеният от Славия футболист финтира бранител на домакините в наказателното поле и прати топката в мрежата на Валентин Галев. Голът бе първи за 21-годишния играч с екипа на врачани. Изравняването стресна домакините, като през следващите минути двата тима започнаха да играят по-грубо, а Тодор Чаворски имаше две възможности, за да донесе пълен обрат още до почивката. Първият път Галев спаси неговия изстрел, а при втория си опит стреля над горната греда.

Септември - Ботев (Враца)След почивката единоборствата и сериозните влизания продължиха, като въпреки положенията, до нов гол в битката от Втора лига така и не се стигна. Павел Головодов се появи в игра, но също не остави сериозни впечатления. Все пак в 87-ата минута Георги Стоичков излезе сам срещу вратаря Ивайло Яначков. Последният обаче демонстрира отличен рефлекс, като спаси вратата си и донесе точката на Ботев (Враца). Тя е втора поредна след 1:1 със Спартак (Плевен) на стадион "Христо Ботев" във Враца. Тимът на Сашо Ангелов има пет точки от първите четири кръга тази пролет, като заема девето място с 27 точки.
Септември - Ботев (Враца)Легендата на Левски Наско Сираков и на Славия Чавдар Цветков изгледаха срещата в компанията на Стойне Манолов, който е собственик на ФК Царско село. Спортният директор на "сините" Даниел Боримиров също наблюдава двубоя.

СЕПТЕМВРИ - БОТЕВ (Враца) 1:1

1:0 Тончев (28)
1:1 Стоев (35)