Киево подари четворка за юбилея на Маран

Киево зарадва треньор си Роландо Маран в неговия мач номер 100 като наставник на тима. Отборът му спечели с 4:0 домакинството си на Емполи. "Летящите магаренца" доминираха през цялата среща и на почивката водеха с два гола след попадения на Инглезе и Пелисиер. През втората част Бирса се разписа, а минута преди края словенският бранител Бостян Сезар оформи крайния резултат.

Киево продължи стабилното си представяне от началото на годината и заема 11-о място с 38 точки. Ситуацията на Емполи е далеч по-различно, като тимът заема последнот 17-о място над зоната на изпадащите, но има преднина от 7 точки пред 18-ия Палермо.

Лукас Кастро бе близо до откриване на резултата със страхотна задна ножица, но Скорупски успя да избие топката. Инглезе обаче успя да изведе домакините напред след хубав удар от воле. Пелисиер пък се възползва от центриране на Бирса и с глава направи 2:0. След почивката Емполи направи опит да се върне в мача, но в 75-ата минута интригата приключи. Тогава Инглезе свали едно дълго подаване за Бирса, който прати топката в мрежата. Гостите бяха близо до почетен гол, но ударът на Димарко завърши в гредата. В края тимът на Маран стигна до четвърто попадение. Удар на Инглезе бе избит от Скорупски, но при добавката Сезар направи 4:0.