Атлетик Билбао триумфира в дербито на "Аноета" (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 2:0 като гост на Реал Мадрид в голямото дерби на Страната на баските, което днес е част от 27-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия (28 - дузпа) и Иняки Уилиямс (56) отбелязаха за "червено-белите". Гостите от Билбао се възползваха от две грешки в защитата на противника и отмъкнаха трите точки. Загубата отдалечи тима от Сан Себастиан от четвъртия Атлетико Мадрид. В същото време "лъвовете" се доближиха до евроместата.

Момчетата на Ернесто Валверде започнаха по-силно и по-често атакуваха вратата на Херонимо Руи. В деветата минута Иняки Уилиямс стреля опасно и стражът изби. В 17-ата Руи направо още по-впечатляващо спасяване лице в лице срещу Раул Гарсия. Номер 22 беше абсолютно сам в малкото наказателно поле и загуби директната битка с вратаря.

В 27-ата минута Чаби Прието направи глупава дузпа срещу включилия се Йерай Алварес. Бранителят излизаше от наказателното поле, а опитният Прието посегна, не игра с топката и на практика спъна своя съперник. Раул Гарсия реализира от бялата точка, макар че вратарят налучка ъгъла и докосна топката. След попадението тимът на Еусебио Сакристан заигра по-активно в нападение. В 35-ата Кепа Асрисабалага спаси след удар с глава на Хуанми. Три минути по-късно Микел Оярсабал шутира от дистанция - Кепа пак се намеси.

В 56-ата минута гостите от "Сан Мамес" удариха втори шамар на сансебастианци. Алваро Одриосола върна неразчетено към вратаря, Иняки Уилиямс притича и заби топката в мрежата с хладнокръвно изпълнение. В 64-ата Иняки направи страхотен рейд, пусна топката между краката на Иниго Мартинес и асистира към възстановения Ариц Адурис, който стреля ниско от 14 метра, но уцели греда.

В 68-ата Адурис нацели нова греда. В 71-ата Раул Навас прати топката в мрежата на Кепа, но съдията отсъди нарушение в атака. Иначе бранителят беше точен с глава на втора греда и останаха съмнения дали наистина има нарушение. В 83-ата Иниго Мартинес нямаше късмет и тресна напречната греда след коварен прехвърлящ удар с глава при корнер.

Реал Сосиедад е пети с 48 точки, докато Атлетик Билбао заема седмата позиция с четири по-малко.