Гризман сломи съпротивата на Гранада (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид се добра до минимална победа с 1:0 в гостуването си на застрашения от изпадане тим на Гранада. “Дюшекчиите” имаха доста трудности да измъкнат трите точки в този двубой, но отново геният на Антоан Гризман се оказа ключов за тима на Диего Симеоне и донесе успеха гостите, отбелязвайки толкова ценния гол в 84-ата минута на срещата.

Атлетико стоеше по-добре на терена, но трудно стигаше до голови възможности, особено през първото полувреме. В 7-ата минута Яник Ферейра Караско стреля опасно с глава, но покрай вратата. Домакините пък отговориха с възможност за Адриан Рамос, чийто удар с глава бе в ръцете на вратаря.

Гостите имаха още две положения през първата част, като в 24-ата минута Стефан Савич стреля опасно с глава, а в 41-ата минута и Гризман получи чудесно центриране от фаул и отправи изстрел с глава, но бе и в засада.

Второто полувреме бе далеч по-динамично и с доста повече положения за гостите. Още в 50-ата минута Караско стреля опасно и Гийермо Очоя спаси. Домакините можеха да изненадат съперника в 53-ата минута, когато Адриан Рамос бе изведен на стрелкова позиция в пеналта, но стреля твърде слабо и не затрудни вратаря Ян Облак.

Само минута по-късно събитията отново се пренесоха пред другата врата и Гризман се освободи в наказателното поле, но ударът му бе покрай вратата. В 59-ата минута Караско направи страхотен пробив, но стреля неточно.

В 67-ата минута Очоя трябваше да се намесва решително след опасен изстрел на Коке. В 79-ата минута отново мексиканският страж демонстрира котешки рефлекс и отрази изстрел отблизо на Караско. В 84-ата минута обаче и той нямаше какво да направи. Тогава Гризман получи чудесно центриране на задната греда и с плож с глава прати топката в обратния ъгъл за 0:1.

Така Атлетико измъкна ценна победа и с актив от 52 точки здраво държи 4-ата позиция в класирането. Гранада пък отново разочарова феновете си и с 19 точки остана в зоната на изпадащите на 18-ата позиция.