Пато пропусна дузпа срещу отбора на Тевес (видео)

Шанхай Шенхуа удържа равенство 1:1 при домакинството си на Тянджин от втория кръг на китайската Супер лига. Гостите, в чийто състав бе аржентинската звезда Карлос Тевес, могат да съжаляват, че не достигнаха до победата, тъй като пропуснаха дузпа в 87-ата минута, а освен това играха с човек повече от 24-ата минута, когато червен картон получи Кин Шен. Джовани Морено изведе Шанхай напред в 75-ата минута. Десет минути по-късно обаче Аксел Витсел с хубав гол изравни резултата. Две минути по-късно гостите можеха да направят обрат в резултата, но бившият нападател на Милан Алешандре Пато изпълни много лошо 11-метров наказателен удар. Бразилецът стреля над вратата и не успя да донесе победата на водения от носителя на "Златната топка" за 2006 година Фабио Канаваро Тянджин.