Селби продължава със слабата 2017 година

Световният номер 1 Марк Селби продължава с неубедителното си представяне през 2017 година, след като отстъпи с 2:5 на Марко Фу в четвъртфиналите на "Шампионата на играчите" по снукър.

Веселяка от Лестър сподели съдбата на останалите петима световни шампиони в турнира, като преди него бяха елиминирани Рони О'Съливан, Нийл Робъртсън, Шон Мърфи, Стюърт Бингам и Джон Хигинс.
Селби започна по-добре срещата с брейк от 86, но майсторът на щеката от Хонконг изравни след мини серии от 47 и 54. Световният номер 1 отново поведе с брейк от 85, но Фу успя да изравни точно преди интервала.

Първият фрейм след почивката продължи цели 46 минути със солиден тактически дуел, като Селби се нуждаеше от един снукър и на няколко пъти постави съперника си в наглед невъзможни позиции. Фу обаче се измъкна от всички тях и дръпна в резултата, а след това спечели и следващите два фрейма (с най-висока серия 68) за крайното 5:2.
През 2017 година до момента Селби има само четвъртфинал на Мастърс и осминафинал на Германския Мастърс като по-значими класирания, като от титлата в Шампионата на Обединеното кралство насам очевидно не може да намери върховата си форма.
Фу ще играе с победителя от Дин Дзюнхуей - Антъни Хамилтън на полуфиналите. Двамата излизат на масата от 15 часа българско време, а късният двуой за петък е първият полуфинал между Алистър Картър и Джъд Тръмп от 21.