Пламен Илиев не игра при класика над бившия му клуб

Българският вратар на Астра (Гюргево) Пламен Илиев остана на резервната скамейка в срещата от 26-ия кръг на румънската Лига 1 срещу бившия му клуб Ботошани. Домакините от крайдунавския град записаха ценен успех с 3:0, който ги изкачи до 3-ото място във временното класиране.

Константин Будеско откри резултата в мача в 55-ата минута, а Клаудиу Белу бе автор на второто попадение. Класическото 3:0 бе оформено от бившия нападател на ЦСКА Серджиу Буш, който се разписа в 86-ата минута.

С това бе 8-ма поредна победа за Астра в първенството и отборът излезе на 3-ата позиция с 44 точки. Ботошани пък заема 8-ото място с 32 точки. Лидер е Виторул с 51 точки в актива си.