Комичен гол провали Аякс (видео)

Холандският гранд Аякс допусна комичен гол във вратата си при равенството 1:1 с Грьонинген в мач от 25-ия кръг на Ередивизи. В 56-ата минута Брайън Линсен наказа грешка на 20-годишния камерунски вратар на тима от Амстердам Андре Онана. Младият страж първоначално финтира чудесно Линсен, но после се забави и не успя да се освободи навреме от топката. Линсен му я открадна и веднага я насочи в опразнената врата, извеждайки напред домакините от Грьонинген. С гол на Деви Клаасен в 82-ата минута Аякс все пак се спаси от поражението, но въпреки това загуби ценни точки в битката за титлата с лидера в класирането Фейнерод. Клубът от Ротердам е с 63 точки, докато Аякс е втори с 59. Аякс пропиля златен шанс да съкрати още повече аванса на Фейенорд, който получи гол в първата минута в ротердамското дерби със Спарта и загуби с 0:1.