Ман Сити с четвърта поредна победа (видео)

Манчестър Сити постигна четвърта поредна победа във Висшата лига и се върна на третото място. Отборът на Хосеп Гуардиола победи последния Съндърланд с 2:0 като гост. Серхио Агуеро откри резултата малко преди почивката, а Льорой Сане удвои в 59-ата минута.

"Гражданите" изостават на осем точки от лидера Челси, а днешният им съперник се е закотвил сериозно на дъното.

Манчестър Сити имаше сериозно предимство по отношение на владеенето на топката при гостуването на Съндърланд, въпреки че домакините опитваха да пресират дълбоко в началните минути. "Гражданите" нямаха много идеи как да преодолеят организираната отбрана на Съндърланд. В 20-ата минута Джермейн Дефоу със страхотен удар нацели дясната греда зад Кабайеро. Фабио Борини пък не успя да прати топката в мрежата при добавката.

Най-активният играч на гостите бе Льорой Сане, който на няколко пъти проби отлично отляво. В 37-ата минута той отново преодоля защитата на съперника и опита да намери Давид Силва пред опразнената врата, но подаването му бе прекалено силно. Малко преди почивката тимът на Гуардиола успя да поведе. Подаване на Стърлинг бе отклонено и топката стигна до Агуеро, а голмайсторът я прати в мрежата. В самия край на първата част попадение на Давид Силва бе отменено поради засада.

Първата част на второто полувреме и двата отбора не можеха да намерят оптимален ритъм. Съндърланд се опитваше да търси изравняването и се държеше равностойно, но интригата приключи след час игра. В 57-ата минута силен удар на Давид Силва бе избит от Пикфорд, но секунди по-късно резултатът стана 0:2.

Сити вдигна темпото, Силва намери нахлуващия в наказателното поле Сане и той прати топката покрай вратаря, тя се удари в лявата греда и се озова в мрежата. Веднага след попадението домакините бяха близо до попадение, но отлично спасяване на Кабайеро предотврати гола след удар на Ларсон.

"Гражданите" имаха контрол върху срещата и можеха да спечелят с повече. Към края влезлият като резерва Де Бройне стреля неточно, а Пикфорд направи страхотно спасяване след изстрел на Агуеро. В заключителните секунди отново белгиецът и аржентинецът се разминаха с гола.