Банско се отпуши срещу ЦСКА-София 2

Отборите на Банско и ЦСКА-София 2 направиха здрав мач от 19-ия кръг на Втора лига. Домакините спечелиха с 2:1 в един от последните си опити да се спасят от изпадане. През първото полувреме на терена на стадион "Свети Петър" нямаше много футбол, положения също липсваха и пред двете врати. Единствено Атанас Чепилов можеше да вкара с глава след половин час игра, но ударът му мина встрани от вратата.

Само четири минути след началото на второто полувреме Красимир Станоев вкара от фаул за 0:1. Той прати топката в долния ляв ъгъл на вратата с изстрел от 22 метра. Голът подейства положително на домакините, които натиснаха и в 55-та минута изравниха. Стоян Кадифчин преодоля двама бранители и центрира прострелно, а от метър Виктор Шишков изравни.

До края на срещата футболистите на Банско търсеха повече победата, създадоха и няколко положения пред вратата на Конов. Наставникът на столичани Светослав Тодоров вкара в игра и националът Кристиян Малинов, който се възстановяваше дълго време от контузия. В 78-та минута Добромир Бонев удари напречната греда за гостите, а минута по-късно Георги Фикийн се възползва от грешка на бранител и прехвърли вратаря Конов за 2:1.

Така домакините прекъснаха серията си от пет поредни загуби, а също така постигнаха първа победа от четвърти ноември. Банско остана на 15-то място с 15 точки, докато "червените" са седми с 27 точки след своята осма загуба.

Срещата изгледа и наставникът на Витоша Бистрица Костадин Ангелов, тъй като отборът му в следващия кръг приема Банско.