Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Нефтохимик спря ужасна серия след разгром над Славия в София (видео+галерия)

Отборът на Нефтохимик прекъсна ужасната си серия срещу Славия. Днес играчите на Христо Янев победиха с 3:0 "белите" в мач от 23-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение за "шейховете" реализира Иван Вълчанов в 17-ата минута. Николай Дюлгеров заби втория гол в мрежата на Стергиакис. Крайният резултат в срещата оформи Галин Иванов малко преди последния съдийски сигнал.
Славия - Нефтохимик
Славия бе в серия от шест поредни домакински успеха срещу "зелените". Последната победа за Нефтохимик над столичани дойде през далечната 2002 година, когато бургазлии надиграват "белите" с 2:1. Друг интересен факт е, че това са първи три точки като гост за играчите на Христо Янев в Първа лига през този сезон.

Двубоят стартира с добра ситуация за "белите", след като Сердер Сердеров получи възможност да стреля, но руснакът бе в засада. В 6-ата минута Омар Абуд проби и центрира, но Янко Георгиев побърза и изчисти кълбото.
В 17-ата минута гостите от Бургас стигнаха до първия гол на стадион "Васил Левски". Галин Иванов шутира от пряк свободен удар, топката мина между краката на Янис Карабельов и се озова в Иван Вълчанов, който с лекота прати коженото кълбо в мрежата на младия Антониос Стергиакис. Това бе четвърти гол за крилото през този сезон в елита.

Домакините имаха шанс да изравнят в 28-ата минута, но топката попадна в ръцете на капитана на "шейховете". Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, а при изпълнението му Калоян Кръстев падна на земята след съприкосновение с Йордан Йорданов, а Славия имаше претенции за дузпа. Реферът обаче не ги уважи.
В 43-ата минута Георги Вълчев направи страхотен пробив през центъра и шутира, но Стергиакис изби, а при добавката Николай Дюлгеров от близка дистанция пропуска да прати топката в опразнената врата на домакините.

Второто полувреме стартира с натиск на "белите". В 47-ата минута Калоян Кръстев подаде към Георги Йомов, който се разписа, но новоизлюпеният национал бе в засада. Секунди след това Иван Минчев шутира с левия крак от дистанция, но опитът му мина на сантиметри от целта.
В 57-ата минута Николай Дюлгеров отбеляза фантастичен гол от дистанция. Опитният полузащитник шутира извън наказателното поле и матира Стергиакис за 0:2. В 73-ата минута домакините бяха изключително близо до гол. Георги Йомов проби добре и подаде към Ивайло Димитров, който развинти бранител на гостите и стреля, но кълбото срещна гредата. Славия - Нефтохимик
В 85-ата минута Владислав Романов проби отляво и центрира към резервата Емануил Манев, който си пое топката и подаде към бившия играч на Славия Галин Иванов, който без проблеми вкара третия си гол с екипа на "шейховете". Това бе и последната интересна ситуация в днешния сблъсък на стадион "Васил Левски".

В следващия кръг играчите на Владимир Иванов гостуват на Пирин (Благоевград), а футболистите на Христо Янев приемат тима на Верея (Стара Загора).
СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 0:3