Гълъбинов води Новара към Серия "А"

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава отличното си представяне през тази година. Таранът донесе четвъртата поредна победа на Новара в Серия "Б". Северняците спечелиха с 2:1 при гостуването на Асколи от 29-ия кръг на първенството. Той се разписа в 50-ата минута с глава, като оформи крайния резултат. Националът бе титуляр, като за пореден път записа пълни 90 минути. Гълъбинов пропусна единствено срещата през седмицата срещу Беневенто (1:0), когато се контузи на загрявката.

Новара нямаше победа до началото на февруари, а вече се намира в най-добрата си серия от близо две години - 4 поредни успеха. Три от тях дойдоха благодарение на победните голове на Гълъбинов - Латина (1:0), Специя (2:1) и Асколи (2:1), който пък има вече десет попадения в първенството през тази кампания. Снажният футболист бе на крачка от гол в 28-ата минута, когато пропусна сам срещу вратаря Лани, който изби в ъглов удар. След последвалото изпълнение Новара поведе с гол на Едуардо Ланчини. Звездата на домакините Качия обаче изравни в 33-ата минута, след като прехвърли технично стража на гостите.

В 50-ата минута Гълъбинов се възползва от центриране на Адориян и прати топката в мрежата  с глава. "Бианконерите" имаха няколко възможности да изравнят, а веднъж гредата спря Новара от трети гол. В последните минути червени картони получиха Троес и Аугустин, като двата тима завършиха срещата с по 10 футболисти на терена.

Успехът е изключително важен за Новара. "Сините" вече са на седмо място с 43 точки, като са в зоната на местата, даващи право на участие в плейофите.