Несебър наказа грешки на младия вратар на Витоша и стигна до драматичен успех

Несебър се наложи с 1:0 над Витоша (Бистрица) в първа среща от 19-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение вкара Симеон Баев в 88-ата минута, като наказа две поредни грешки на вратаря на столичани Християн Василев.

Победата на домакините увеличава актива им на 28 точки и те се придвижват от 7-о на 6-о място, докато Витоша е на 3-о място с 33 или на пет от лидера Септември (София).

Диян Молдованов остави несебърлии 10 на терена в 84-ата минута, след като спъна откъсналия се Михаил Петров на границата на наказателното поле. Съдията Волен Чинков от София изгони защитника, а от свободния удар вратарят Росен Андонов улови топката, изритана от Ивайло Лазаров.

Две минути преди края на мача вратарят на Витоша боксира през двама свои съотборници, топката отиде у Галин Димов, който я върна в наказателното поле. Там вратарят отново не отрази и за притичалия Симеон Баев не беше проблем от 2 метра да вкара в мрежата.