Галатасарай с драматична победа срещу Реал Мадрид

Галатасарай победи драматично у дома срещу лидера Реал Мадрид с 87:84 (25:20, 24:26, 24:14, 14:24) в среща от редовния сезон в баскетболната Евролига. В първата половина на срещата играта беше равностойна, но турците имаха три точки аванс на почивката. Домакините натрупаха сериозна преднина от 13 точки преди началото на последните 10 минути от срещата, но испанците играха изключително силно и поведоха с 4 точки малко преди края. Галатасарай направи серия от 7:0 в последните секунди на двубоя и се поздрави с ценен успех срещу "белите". Остин Дей реализира 20 точки за турския гранд, а 17 добави съотборникът му Джон Дийблър. За Реал Мадрид Антъни Рандълф реализира 16 точки. Мадридчани са лидери в класирането в Евролигата с актив от 18 победи и само 6 поражения. Галатасарай заема 13-ата позиция с 8 успеха и 16 загуби.

В друга среща гръцкият Олимпиакос победи с 82:71 (17:13, 23:19, 18:13, 24:26) като гост срещу израелския Макаби (Тел Авив). "Червено-белите" от Пирея са на трета позиция във временното класиране, докато Макаби е едва на 14-о място.

По-късно тази вечер Барселона и Александър Везенков приемат шампиона от миналия сезон ЦСКА (Москва).