Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Астра със страхотен обрат при дебюта на Пацо Илиев

Отборът на Астра постигна страхотна победа с 3:2 над ЧСМС Яши в гостуването си от 23-ия кръг на румънската Лига 1. Този мач бе и официалния дебют на българския вратар Пламен Илиев, който се появи в игра в състава на тима от Гюргево на полувремето на мястото на неубедителния Силвио Лунг, и не допусна гол във вратата си.

Иначе Астра откри резултата в 12-ата минута с попадение на Даниел Никуале, но след това домакините направиха обрат до 2:1 с попадения на Каталин Стефанеску в 38-ата и Андрей Кристеа от дузпа в 43-ата минута.

През втората част обаче гостите направиха нов обрат в срещата, като Кристиан Сапунару също от дузпа изравни в 57-ата минута, а Филипе Тешейра донесе успеха на своя тим за крайното 2:3.

Това бе 7-ми пореден успех за Астра в първенството и отборът продължава да върви нагоре в класирането, като вече заема 3-ото място с 41 точки, но изостава на цели 10 от лидера Виторул. ЧСМС Яши пък се намира на 10-ото място с 26 спечелени точки до момента.