Виляреал се успокои след драмата срещу Реал М (видео)

Няколко дни след драматичната загуба от Реал Мадрид отборът на Виляреал не даде никакъв шанс на аутсайдер Осасуна и го победи с 4:1 на неговия терен в среща от междинния 25-и кръг на Примера дивисион. След този успех "жълтата подводница" заема шесто място, което праща в Лига Европа. Осасуна пък е твърдо последен със само 1 победа и на 9 точки от първия тим над чертата, като изпадането е въпрос на време.

Домакините нямаха никакво време да се опълчат на съперника, защото допуснаха гол още във 2-ата минута, когато се разписа Роберто Сориано. В 27-ата минута Роберто Солдадо удвои преднината на Виляреал от дузпа.

В началото на второто полувреме Седрик Бакамбю пропусна сам срещу вратаря, което малко след това даде някакви надежди на памплонци, защото в 64-ата минута те намалиха до 1:2 след точно изпълнен наказателен удар от Роберто Торес.

Настроението за игра сред домакините изтрая само десетина минути, защото резервата Рафаел Сантос Боре (74' и 78') набързо гарантира крайния триумф на гостите. В последните секунди гредата спаси Осасуна от още един гол след шут на Жонатан дос Сантос.