Гълъбинов се контузи, но тимът му все по-близо до плейофите (видео)

Българският нападател Андрей Гълъбинов се контузи на загрявката на мача Новара - Беневенто от 28-ия кръг на Серия "Б". Родният таран отново бе гласен за титуляр, но няколко минути преди началото на срещата получи травма, която му попречи да вземе участие в мача. На негово място сред стартовите единадесет бе пуснат Луканович, а голмайсторът на домакините бе пратен на трибуните.

Така травмата спря положителната серия на Гълъбинов, който последните два кръга донесе първите две победа на тима му за 2017 година. За негов късмет Новара успя да стигне до трети пореден успех в първенството. Северняците победиха четвъртия в класирането с минималното 1:0. Точен бе завърналият се след наказание защитник Троест. Той се разписа в 54-ата минута, а попадението му бе първо за него от 15 месеца. Датчанинът не бе вкарвал от ноември 2015 година за Новара. Така "сините" си върнаха за загубата от новаците с 0:1 през първата част от сезона.

Победата е 11-та за тима на Гълъбинов, който се изкачи на девето място с 40 точки. Толкова има и осмият Перуджа, който е последният отбор в местата даващи право на участие в плейофите за влизане в Серия "А".