Хичо на полуфинал за Купата на Русия след луд мач и велик обрат (видео)

Отборът на Урал направи невероятен обрат срещу Краснодар и елиминира "биковете" на 1/4-финалите на турнира за Купата на Русия. Мачът се игра в Краснодар, но домакин беше Урал. Тимът губеше в резултата с 0:3, но въпреки това стигна до равенство 3:3 и излъга съперника си с 4:3 при дузпите. Така воденият от бившия наставник на Славия Александър Тарханов тим на Урал се класира за 1/2-финалите на турнира, където ще се изправи срещу Сибир или Рубин (Казан).

Българският офанзивен халф на Урал - юношата на Левски Николай Димитров - Хичо, бе титуляр за тима си и остана на терена до 84-ата минута, когато бе сменен от Едгар Манучарян.

Двубоят бе изпълнен с драма, тъй като още във втората минута на първото продължение Александър Данцев от 13-ия в Премиер Лигата Урал получи червен картон и символичните домакини играха на практика през почти всичките 30 допълнителни минути с човек по-малко. Това обаче не им попречи да се доберат до дузпи, а там те не пропуснаха нито веднъж от бялата точка - 4 безпогрешни удара. За краснодарци пропуски направиха Кристиан Рамирес и превърналият се в централна фигура Фьодор Смолов. Именно пропускът на Смолов бе последното действие в мача, а по-рано в срещата, при 3:3 в 89-ата минута, нападателят пак пропусна дузпа и така пропиля златен шанс да донесе победата на Краснодар още в редовното време.

В същото време Смолов стана автор на първия гол в мача, още във втората минута. Два гола на шведа Виктор Клаесен (14, 33) направиха резултата 0:3, но в 35-ата Владимир Илин вдъхна някакви надежди на Урал за евентуален обрат с попадение за 1:3. След почивката в герой за Урал се превърна румънецът Ерик Бикфалви, който с два гола (52, 65) наказа четвъртия в класирането на руското първенство и върна отбора си в мача, който в 33-ата минута изглеждаше решен.