Игуаин и две дузпи донесоха ценен аванс на Юве срещу Наполи (видео+галерия)

Отборът на Ювентус взе ценен аванс от 3:1 след първия мач срещу Наполи от 1/2-финала за Купата на Италия. Двата тима отново направиха истинско зрелище на “Ювентус Стейдиъм” като гостите откриха резултата чрез Хосе Кайехон в 36-ата минута, но през втората част домакините стигнаха до пълен обрат. Пауло Дибала реализира две дузпи в 47-ата и 69-ата минута, а и Гонсало Игуаин наказа бившия си тим в 64-ата минута. В срещата имаше и няколко дискусионни ситуации, като първата дузпа за “бианконерите” бе спорна, а след това от Наполи претендираха също за неотсъдена дузпа в тяхна полза секунди преди да се стигне до втората такава в полза на Юве.
Ювентус - Наполи 3:1
Срещата започна с по-добра игра на Ювентус и домакините заредиха опасни атаки към вратата на Хосе Рейна. В 13-ата минута Пауло Дибала изскочи на скорост зад защитата, но в последния момент испанският страж се хвърли в краката му и предотврати сигурен гол. При последвалия корнер Марио Манджукич стреля опасно с глава и отново Рейна показа блестящ рефлекс, за да опази вратата си. В 16-ата минута пък Квадво Асамоа пробва далечен изстрел, но без особен успех.

След това пък Наполи взе инициативата и на три пъти в рамките на пет минути Нето бе тестван с удари от дистанция. Първо Лоренцо Инсиние отправи нелош далечен изстрел, след това и Марек Шамшик стреля от воле, а накрая и Марко Рог пробва бдителността на бразилския страж от около 30 метра.
В 33-ата минута събитията отново се пренесоха в другото наказателно поле, където Гонсало Игуаин нахлу на скорост и опита изстрел, който обаче прелетя над вратата.

В 36-ата минута обаче гостите взеха преднина. Лоренцо Иснисие центрира отлично към Хосе Кайехон на далечната греда и испанецът отблизо засече кълбото в мрежата за 0:1.
В самия край на полувремето дойде и най-големият пропуск за “бианконерите”. Манджукич получи отлично центриране и стреля от воле, но Рейна с блестяща намеса спаси. След това и Стефан Лихтщайнер опита да довкара отблизо, но отново стражът на гостите се намеси решително.

Още в началото на втората част обаче резултатът бе изравнен. Пауло Дибала нахлу в наказателното поле и потърси контакт с крака на Амаду Диавара и успя да си изработи дузпа, която сам реализира за 1:1.
В 64-ата минута героят до момента за Наполи Рейна провали отбора си. тогава той излезе неразчетено при едно центриране и топката стигна до Гонсало Игуаин, който от малък ъгъл успя да вкара в опразнената врата за 2:1.

В 69-ата минута пък се стигна до най-дискусионното положение в мача. Първо играчите на гостите претендираха за нарушение срещу Раул Албиол в наказателното поле, а при последвалата контраатака Дибала изведе Хуан Куадрадо на скорост и Хосе Рейна се хвърли в краката му и го препъна за дузпа. Отново Дибала застана зад бялата точка и за втори път бе точен за 3:1.
В крайна сметка Ювентус се поздрави с победата и записа 10-ти пореден успех във всички турнири и 26-ти пореден домакински успех. Дибала пък вкара 10-ата си дузпа за Юве от 10 опита от бялата точка. С тази победа “бианконерите” взеха добър аванс преди реванша в Неапол на 5 април.