Пари Сен Жермен шамароса Олимпик в Марсилия (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен нанесе звучен шамар по амбициите на Олимпик Марсилия, след като го разгроми с 5:1 пред рекордна публика на "Стад Велодром" в двубой от 26-ия кръг на Лига 1. С играта си днес парижани отправиха и предупреждение към съперника си в 1/8-финалите на Шампионската лига Барселона, че нищо добро не го чака на реванша на "Камп Ноу" на 8 март. В първия мач в Париж на 14 февруари ПСЖ победи с 4:0.

Олимпик Марсилия не познава чак такъв погром у дома от 64 години насам. За последно тимът е губил с четири гола разлика (0:4) от отбора на Ним на 23 август 1953 година.

С успеха парижани съкратиха аванса на лидера Монако само на три точки. Тимът от Марсилия е седми.

Шампионите поведоха в резултата още в шестата минута чрез Маркиньос, който се разписа отблизо с глава след центриране отляво на Тиаго Силва. Домакините отговориха с опасен удар на Димитри Пайет, който излезе в аут, а в 16-ата минута Хавиер Пасторе изведе Единсон Кавани на голова позиция и уругвайският нападател хладнокръвно се разписа за 2:0. В края на първата част попадение на Пари Сен Жермен правилно беше отменено заради засада.

Силната игра на гостите продължи и през второто полувреме, а в 50-ата минута Лукас Моура направи резултата 3:0. Само 11 минути по-късно резервата Юлиан Дракслер се разписа на празна врата след отлично подаване на Томас Мюние. В 70-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Род Фани.

Три минути след това Блез Матюиди с удар от дистанция фиксира крайното 5:1 на "Стад Велодром".