Спорна дузпа в последната минута зарадва Петев (видео)

Шампионът Динамо (Загреб) постигна поредната си победа в хърватското първенство, но и тя не дойде лесно. Отборът на Ивайло Петев спечели гостуванто си на Цибалия (Винковци) с 2:1 след победен гол на Армин Ходжич от дузпа в 90-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за доста спорно нарушение и дълго беше оспорван от домакините, но реферът Дамир Батинич остана непреклонен.

Петев не пусна сред титулярите звездите Судани, Самир, Гилерме и Мачадо, но даде шанс на ветерана Гордън Шилденфелд. През първото полувреме Динамо не успя да поведе, въпреки че имаше повече положения пред противниковата врата. Петев реагира и на почивката в игра се появи Судани, който веднага започна да създава проблеми за защитата на Цибалия. В 73-ата минута хубав удар на Ходжич изненада Маткович и вратарят на домакините само изгледа как топката се оплита в мрежата. Цибалия обаче не се предаде и в 87-ата минута Иван Зграблич отблизо вкара за 1:1.
Драмата настъпи две минути по-късно, когато защитник на домакините не видя намиращия се зад него Судани и леко го закачи при опита си да изчисти топката. Това бе достатъчно за рефера Батинич да отсъди дузпа, а Ходжич не сбърка и донесе успеха на "модрите".

Динамо изостава с 3 точки от тима на Риека, който днес гостува на Интер (Запрешич).

ЦИБАЛИЯ (ВИНКОВЦИ) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:2
0:1 А. Ходжич (72)
1:1 И. Зграблич (87)
1:2 А. Ходжич (90) д.