Ибра донесе нов трофей на Юнайтед в запомнящ се финал със спорно съдийство (видео)

Манчестър Юнайтед спечели Купата на Лигата на Англия след драматична победа с 3:2 над Саутхамптън в запомнящ се финал, игран на "Уембли". Герой за "червените дяволи" отново бе Златан Ибрахимович (19', 87'), който вкара два гола, включително и победния такъв, и донесе втори трофей на Манчестър Юнайтед, след като в началото на сезона реализира и решаващото попадение в двубоя за "Къмюнити Шийлд". Джеси Лингард (38') също се разписа за победителите. Саутхамптън изигра много силен мач, като "светците" бяха ощетени, тъй като още в началото гол на Маноло Габиадини бе погрешно отменен. Това не смути италианеца, който отбеляза две нови попадения.

Моуриньо пък стана първият мениджър в историята на Манчестър Юнайтед, който печели някой от главните трофеи в Англия още в първия си сезон в клуба. (б.ред. - "Къмюнити Шийлд" не се брои за такъв на Острова).

Португалецът бе направил шест промени в сравнение със състава, който започна срещу Сент Етиен. Давид де Хеа, Антонио Валенсия, Маркос Рохо, Андер Ерера, Джеси Лингард и Антони Марсиал започнаха като титуляри. Майкъл Карик и Уейн Рууни останаха на скамейката за началото. Саутхамптън стартира със същите 11, които преди две седмици, когато бе последният мач на "светците", победиха с 4:0 Съндърланд. Софиан Буфал и Мартин Касерес останаха резерви. Отборът на Саутхамптън достигна до финала, без да е допуснал нито един гол в мачовете си от надпреварата.

Юнайтед започна по-активно, а в петата минута Погба отправи първия точен удар към една от двете врати, но Форстър боксира.Финал за Купата на Лигата на Англия

Много скоро обаче "светците" показаха зъби и след кратък натиск стигнаха до гол, след като Габиадини засече от няколко метра центриране на Седрик Соарес. Попадението неправилно бе отменено заради засада, макар че италианецът бе в чиста позиция. Зад отбраната бе Бертранд, който обаче бе на далечната греда и не влияеше на реакцията на Де Хеа. В 19-ата минута Златан Ибрахимович откри резултата директно от пряк свободен удар. Шведът изпълни много добре, но стената от бранители се разкъса и позволи на топката да премине безпрепятствено, след което и Форстър не успя да достигне до кълбото - 1:0. Това бе гол №25 за Ибра от началото на сезона. Финал за Купата на Лигата на Англия

Двубоят продължи да бъде все така открит и в 28-ата минута Де Хеа се намеси решаващо след удар на Уорд-Праус от границата на наказателното поле. Малко след това испанецът спаси и изстрел на Тадич. "Светците" бяха по-активни през по-голямата част от първото полувреме, но в 38-ата минута Юнайтед се възползва от пространствата и стигна до втори гол. Марсиал, Мата и Рохо комбинираха добре по левия фланг. Аржентинецът намери Лингард на границата на наказателното поле. Последният стреля до гредата за 2:0.

Няколко минути след това Джак Стивънс влезе грубо в краката на Лингард. Целият щаб на Юнайтед настояваше да бъде показан червен картон на играча на Саутхамптън, но той получи само жълт такъв.

В добавеното време на първата част Габиадини успя да върне един гол, след като засече на близката греда центриране по земя на Уорд-Праус. Топката мина между краката на Де Хеа - 2:1.

Второто полувреме започна с много мощен натиск на Саутхамптън. Първо Де Хеа спаси силен удар от въздуха на Редмънд. Малко след това бранителите на Юнайтед на няколко пъти не успяха да изчистят топката след разбъркване, последвало корнер пред вратата на "червените дяволи". Топката стигна до Габиадини, който инстинктивно я прати във вратата. Де Хеа нямаше какво да направи - 2:2.Финал за Купата на Лигата на Англия

В 63-ата минута гредата спаси "червените дяволи" от пълен обрат след удар с глава на Ромеу.

След 70-ата минута Юнайтед наложи натиск. 1/4 час преди края Лингард получи страхотна възможност отново да изведе своя отбор напред. Едно центриране на Марсиал стигна до английския национал, който бе оставен сам на далечната греда, но от няколко метра стреля над вратата.Манчестър Юнайтед спечели Купата на Лигата на Англия

Три минути преди края Златан Ибрахимович донесе победата на Юнайтед с втория си гол в мача. Ерера центрира много прецизно отдясно, а шведът изненадващо бе оставен сам в наказателното поле и засече безпроблемно с глава.