Рода с тежка загуба, Райков не игра

Отборът на Рода записа тежка загуба с 0:3 от Хееренвеен в гостуването си от 24-ия кръг на холандската Ередивизий. Гостите от Керкраде не успяха да се възползват от лошата форма на своя съперник, който преди тази среща бе в серия от 7 поредни мача без успех във всички турнири, 6 от които поражения. Българинът Симеон Райков остана на резервната скамейка за своя тим и не се появи в игра.

Първото полувреме двата тима не успяха да си вкарат гол, но през втората част домакините отбелязаха цели три. Доке Шмид откри резултата в 60-ата минута а другите две попадения паднаха в заключителните минути на срещата като Хенк Веерман удвои преднината на своя тим в 89-ата минута, а в добавеното време Реза Гуучанежад от дузпа оформи крайното 3:0.

Така Хееренвеен излезе от дупката в която се намираше и с актив от 36 точки заема 6-ото място в класирането. Рода пък се запъти към зоната на изпадащите, като се намира на 15-ата позиция с 20 точки.