Евертън продължи добрата серия (видео)

Евертън записа 9-ти пореден мач без загуба във Висшата лига. "Карамелите" спечелиха с 2:0 домакинството си на последния Съндърланд. Гай откри резултата малко преди почивката, а Лукаку подсигори успеха на тима си в 80-ата минута.

Вратарят на Съндърланд Джордън Пикфорд се опита да помогне на домакините. В деветата минута той отби лек удар на Лукман в посока мрежата, но успя да се върне и де изби топката пред голлинията. Евертън доминираше в началните минути, но гостите можеха да поведат. Удар на Овиедо бе отклонен и топката мина на сантиметри от гредата. Тимът на Дейвид Мойс постепенно изравни играта, но пет минути преди почивката получи гол. Шеймъс Коулман проби отдясно и намери Идриса Гай, който откри резултата.

В началото на втората част Съндърланд опита да отговори на удара и създаде няколко опасности. С изтичането на минутите играта се отвори, което даде шанс на "карамелите" да контраатакуват и те на няколко пъти бяха близо до втори гол. Той все пак дойде 10 минути преди края. Ромелу Лукаку сам се справи със защитата на съперника и отбеляза 16-ия си гол в първенството от началото на сезона.

Роналд Куман трябва да е доволен от постоянното представяне на неговия отбор през 2017 година. Тимът е на седмо място в класирането, на 4 точки зад шестия Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко.