Митроглу герой за Бенфика

Гръцкият национал Костас Митроглу донесе победата на Бенфика над гостуващия Шавеш в 23-ия кръг от португалското първенство. Лисабонските "орли" се наложиха с 3:1, а два от головете бяха дело на Митроглу. Точен за домакините беше и Рафа Силва, а Ренан Бресан отбеляза попадението за Шавеш.

Митроглу даде аванс на Бенфика в 18-ата минута, но в самия край на полувремето бразилецът с беларуски паспорт Бресан изравни. След почивката Рафа Силва и отново Митроглу осигуриха победата на тима на Руи Витория.

В класирането Бенфика има преднина от 4 точки пред Порто, който в неделя гостува на Боависта.