Велика вечер за АПОЕЛ на Живко Миланов (видео)

АПОЕЛ (Никозия) с Живко Миланов в състава си постигна една от най-славните победи в историята си, която класира отбора за 1/8-финалите в Лига Европа. Кипърският шампион надделя с 2:0 над Атлетик Билбао на свой терен в реванш от 1/16-финали и компенсира за поражението с 2:3 преди седмица. Пиреос Сотириу (46') и Янис Яниотас (54'-дузпа) нанесоха удара в началото на второто полувреме.

Баските излязоха без контузените Аймерик Лапорт и Ариц Адурис, но независимо от това доминираха през първото полувреме. Иняки Уилямс на два пъти се размина с попадението след добри намеси на вратаря на домакините Бой Ватерман.

Всичко обаче се обърна в първите секунди на втората част, когато Пиреос Сотириу засече центриране отляво и АПОЕЛ поведе. Атлетик изпадна в шок и не успя да отговори с нищо съществено, а за капак в 54-ата минута реферът видя нарушение в наказателното поле на Микел Баленсиага срещу Яниотас и кипърският тим получи право да изпълни дузпа. От бялата точка потърпевшият играч не сгреши, макар малко да не достигна на Горка Ираисос да отрази.

Шансовете на испанците се върнаха в 65-ата минута, когато авторът на първото попадение Сотириус беше изгонен за втори жълт картон. И при числено превъзходство обаче гостите не съотвориха нищо смислено в атака. Те все пак вкараха един гол, но той правилно не беше зачетен заради нарушение в атака.

В заключителните секунди червен картон получи и резервата в състава на Атлетик Андер Итураспе.

АПОЕЛ - АТЛЕТИК БИЛБАО 2:0
1:0 Сотириу (46)
2:0 Яниотас (54-дузпа)

АПОЕЛ продължава напред с общ резултат 4:3